Torta s tičino maso

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2007 9:32

Alibaba, jaz sem barvala tičino s kakavom - če rabiš malo je v redu, če pa misliš prekriti celo torto, pa nisem prepričana. Masa se začne malo lepiti, zato dodaj še sladkor v prahu po potrebi. matilda

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

6. dec 2007 11:31

Kje, razen v Žitu nabavljate tičino maso? A je možno kje kupiti manj kot 7 kg naenkrat, oz. koliko tičino mase se porabi za eno povprečno torto? Alibaba, a mi lahko napišeš kak link v zvezi z okraševanjem s tičino maso? Hvala, Mami1

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

6. dec 2007 14:31

Joj mami1, sem srfala kar tu po forumu. Vsaka tema ima toliko povezav. Potem se pa pri kakšni torti pojavi slika, pa se kar tam razglablja. Žal je vse skupaj zelo raztreseno. Za to temo bi morali naredit Sticky, pa tam naredit povzetek. Jaz sem naročila maso v Rams trgovini (link je nekje tu), pakirana je po 6 kg in ti prinesejo domov. Naredit moram pa palmo in opico, pa lise od žirafe... Sem mislila še zebro, ampak tam bi raje narisala črne črte, če mi bo kdo povedal s čim... alibaba

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. dec 2007 14:58

jabolčna pita - a se ti tičina ne stopi če torto namažeš z rastlinsko smetano. Jaz vem (in prakticiram) vedno masleno kremo.... In v slaščičarni so me tudi tako učili (sem bla na praksi). Jade mi je tudi tako svetovala No da slišimo še kakšno varjanto... Lp E.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

6. dec 2007 16:07

Glede maslene kreme- maslo in sladkor v prahu 1:1? Lahko dodam še čokolado? Koliko masla ponavadi potrebujete za eno torto premazat? En paket? alibaba

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. dec 2007 16:11

Jaz premažem zelo na tanko, mogoče porabim 100 g za eno torto 26 cm premera. Sladkoraj dam pa v razmerju 1 : 0,5 v korist masla.

Včasih pa jo prelijem s čokolado, ki sem jo raztopila z malo olja. Čez to pa tičino (čokolada se mora prej strditi).

jade

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. dec 2007 17:48

Alibaba, po kakšni ceni pa imajo v Rams, d.o.o. ticino maso. Jaz sem gledala po njihovi spletni strani in je nisem zasledila. regina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. dec 2007 19:47

Jade, hvala lepa. Ko sem pred časom gledala njihovo spletno stran, so bili artikli našteti kot na A4 formatu. Očitno nisem imela njihove spletne trgovine. Zanima pa me, kakšne kvalitete je. Jaz sem jo do sedaj nabavljala v Avstriji in je zelo dobra. Ravno včeraj sem bila zopet v nabavi v Gradzu. Pa bolje, da ne hodim tja, ker preveč zapravim. Me je kar potegnilo in sem si še kupila fontano za čokolado. Sem pa videla danes v reklami od Hoferja, da bojo imeli enako, samo 5 € bo tukaj dražja. Lep večer želim! regina

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

28. jan 2008 12:42

Ali je že kdo delal sam tičino maso. Ali ima kdo kakšen recept? LP Zdenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti